Ze života školy

 V rámci GDPR nezveřejňujeme žádné fotky. Chráníme tak naše žáky.

Festival Jičín - město pohádky se pravidelně koná druhý týden v září, kdy se do města sjíždějí tisíce návštěvníků.

Veletrh práce

12.09.2019

Naše škola se, jako každý rok, účastnila Veletrhu práce pořádaným agenturou M.P. Agency v Jičíně. Tentokráte byl uspořádán 5. 9. 2019 v nově otevřeném hotelu EA Hotel TAMMEL. Ocenili jsme profesionální přístup organizace včetně zajištění doprovodného programu.

Prázdniny jsou u konce a je čas si znovu připomenout školní rok. Začátek školního roku pro denní studium je 2. 9. 2019 v 8.00 hodin. Budete seznámeni se Školním řádem, klasifikačním portálem skolaonline.cz a vnitřním provozem školy.

Během hlavních prázdnin vyučující nabízejí konzultace v těchto termínech:

Tento týden vám byly odeslány výsledky z didaktických testů a výsledky z písemné části z cizích jazyků. Český jazyk obdržíme 25. května. Na sekretariátu školy jsou připraveny k vyzvednutí posudky maturitních prací. Zároveň na nástěnce školy je i podrobný harmongram a rozpis ústních maturitních zkoušek.

Specifikem naší školy je zkouškové období. Žáci, podobně jako na vysoké škole, během něj musí úspěšně složit požadované zkoušky ze všech předmětů daného pololetí. A právě nyní toto období zažívají letošní maturanti, kteří se i tímto způsobem připravují na maturitní zkoušku.

Ve čtvrtek 28. března jsme se zúčastnili divadelního představení v anglickém jazyce - LAST WISH. Příběh s názvem ,,Last wish'' se držel v rovině humoru. Jelikož je inspirován příběhem Jana Wericha ,,Král měl tři syny'', nejedná se o černý humor, ale právě naopak. Poslední přání pana Kinga totiž připraví jeho potomkům skutečný lingvistický oříšek,...

V úterý 26. 3. jsme navštívili divadelní představení "1984 aneb Velký bratr Tě sleduje" od George Orwella ve zpracování Divadla Různých jmen. Šlo o psychologickou hru ukazující postupný rozklad člověka, jeho psychiky, vůle a osobnosti pod tlakem totalitního režimu...