Teambuilding -1. ročníky

25.06.2024

Koncem května 2024 se konala nezapomenutelná akce pro dva první ročníky denního studia. Kurz byl zahájen pěším přesunem do malebné lokality Ostružno. Cesta nebyla krátká, ale jak se říká, cesta je cíl! Když studenti konečně dorazili do cíle, čekali na ně útulné chatičky, které se staly jejich novým domovem pro nadcházející dobrodružství.

První výzva po příjezdu byla ochutnat místní speciality k obědu. Říká se, že láska prochází žaludkem, a tak nebylo divu, že si každý našel něco, co mu chutnalo. Po vydatném obědě začal program plný sportu, kultury a přátelské zábavy.

Během dvou dnů se studenti zapojili do orientačního běhu s rébusy, což byla dokonalá kombinace fyzické aktivity a intelektuálního úsilí. Kdo by tušil, že ztratit se v lese může být tak zábavné? Následovala sportovní olympiáda, kde si každý mohl vyzkoušet své schopnosti a zdravou soutěživost.

A aby to nebylo jen o sportu, připravili jsme i tematické cizojazyčné hry v angličtině.

Určitě zajímavá byla hra "Lava Race", při které týmy musely používat "láva kameny" (kartony nebo podložky) k pohybu. Tato hra nejen posilovala týmovou spolupráci, komunikaci a strategické plánování, ale také rozvíjela dovednosti jako řešení problémů, kritické myšlení a adaptabilitu. Navíc podporovala fyzickou zdatnost a sebevědomí.

Další zábavnou aktivitou byl "Balonkový tandem". Týmy soutěžily v rychlosti nafukování balonků a následně se musely pohybovat v řadě s balónkem mezi sebou, aniž by použily ruce. Tato hra byla skvělá pro zlepšení týmové spolupráce, komunikace, koordinace a rovnováhy. U účastníků rozvíjela trpělivost, vytrvalost a schopnost řešit problémy v týmu.

Společné večery byly vyvrcholením každého dne. U táborového ohně se zpívalo, povídaly se strašidelné příběhy a pekly se buřty. Atmosféra byla tak kouzelná, že i největší skeptici zapomněli na moderní technologie a užívali si přítomný okamžik :D

Poslední večer byl opravdovým zážitkem. Temná noc, strašidla a tajuplná stezka odvahy, po které se studenti vydali. Srdce bušilo, adrenalin stoupal, všichni se odvážně pustili do výzvy. Ačkoliv některé "strašidla" vypadala podezřele - jako učitelé, nikomu to nevadilo. Byla to noc plná napětí a smíchu.

A co bychom byli za učitele, kdybychom nezmínili, jak byli studenti vzorní? Pravidelně uklizené chatičky, dostatečná hygiena, a dokonce i dodržování nočního klidu. Ano, slyšíte správně, žádné tajné noční večírky, jen klidný spánek a studenti připravující se na další perný den.

Tento kurz byl nejenom o sportovních výkonech a soutěživosti, ale hlavně o přátelství a fair play. Studenti předvedli úžasné výkony, ale také ukázali, jak důležité je být přátelský a férový. My učitelé jsme byli nesmírně hrdí na to, co všechno dokázali. A kdo ví, možná se v některém z těchto mladých talentů skrývá budoucí olympijský vítěz nebo slavný lingvista!