Ze života školy

 V rámci GDPR nezveřejňujeme žádné fotky. Chráníme tak naše žáky.

Tento týden se odstartují krajská kola soutěže Ekonomické olympiády. Po dvou letech, kdy se soutěžilo online, se žáci setkají prezenčně. Jsme velice rádi, že ač jsme malá škola, naši žáci se vždy probojují mezi 50 nejlepších žáků v královehradeckém kraji. Letos se mezi úspěšné řadí: Filip Matějka a Glos Martin. Gratulujeme!

Florbal

03.01.2023

I když je naše škola malá, účastníme se každoročně florbalového turnaje Subterra Cup chlapců. Letos se konal 16.12.22 v Jičíně. Turnaj je určen pro všechny studenty SOŠ, SOU, OA a vyššího stupně GYMNÁZIÍ. A jak to dopadlo? Podívejte se na výsledkovou listinu.

Po několika letech jsme se opět vrátili k vánočním zahraničním výjezdům žáků z celé naší školy. Pro letošní rok jsme vybrali barokní zámek MORITZBURG. Ráno 15. 12. 2022 jsme vyrazili od školy za dobrodružstvím - směr Moritzburg , který je postaven na umělém jezírku s přírodním parkem. Na zámku se natáčela známá pohádka Tři oříšky pro Popelku, díky...

Rádi bychom Vás pozvali na maturitní ples naší školy, který se koná dne 4. 11. 2022. Všichni jste srdečně zváni!

I letos se s námi můžete opět setkat na prezentaci středních škol v Kulturním domě v Jičíně ve dnech 14. 10. a 15. 10. 2022. Najdete nás ve vestibulu u stánku č. 3. Těšíme se na Vás a na Vaše dotazy!

Dne 20. 9. 2022 se uskutečnila geologická exkurze na Ještěd. Žáci 1. ročníku měli možnost seznámit se s různými typy hornin. Dozvěděli se jaká flóra a fauna se nachází v oblasti Ještědu. Navštívili také Hanychovskou jeskyni. Jako praví geologové pracovali s geologickými kladívky a vyhledávali zkamenělé organismy. Jen škoda, že hodně pršelo a byla...

V pondělí 19. 9. 2022 na žáky vyšších ročníků čekala návštěva Pražského hradu. Nejprve se podívali do prázdné Poslanecké sněmovny. Na prohlídku tak měli dostatečný čas a klid, protože se v pondělí ve sněmovně nepracuje. V mezičase žáci mohli vidět střídání stráží. Po poledni už na žáky čekala "třešnička na dortu" - návštěva Kanceláře prezidenta...

Nevíte, co je to metoda CLIL? Je to metoda, která by měla žáky motivovat jak k výuce v nejazykovém obsahu, tak k osvojování obsahu jazykového. Ve výuce se proto používají motivující úkoly a aktivity, které žákovi usnadní práci v cizím jazyce a zároveň si lehce osvojí nové znalosti a poznatky.

Známý herec a patron festivalu Jičín - město pohádky řekl: " Celý život se odvíjí od dětství. A pokud máte krásné, hezké dětství, tak nic nebrání tomu, abyste měli krásný a hezký život." Věříme, že naše škola přispěla svým zábavným programem ke krásným okamžikům dětí ze základních a mateřských škol.