Ze života školy

 V rámci GDPR nezveřejňujeme žádné fotky. Chráníme tak naše žáky.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu a pokračování zákazu přítomnosti žáků ve výuce se mění organizace školního roku. Na dnešním brífinku ministr školství Robert Plaga představil variantu, kterou dnes předá k odsouhlasení vládě.

Ministerstva zdravotnictví rozhodlo od 11. března 2020 do odvolání o zákazu osobní přítomnosti žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání.

Opakování je matka moudrosti. A tak jsme se žáky zopakovali všechny zásady správného a zodpovědného chování při respiračních chorobách.

V podzimním období se naše škola přihlásila do soutěže Ekonomická olympiáda. Do školních kol se přihlásilo 396 škol z celé České republiky a do krajských kol postoupilo celkem 1107 studentů. Z počtu 1107 žáků je 35 z Královehradekého kraje a z naší školy postoupili dva žáci Filip Mikulecký (2. ročník) a Franc Tomáš (2. ročník nástavbového...

Studenti vyšších ročníků se 13. 2. 2020 zúčastnili přednášky Ing. Evy Horákové z České pojišťovny na téma Finanční gramotnost. Přestože toho téma je na naší škole ohýbané z mnoha stran, bylo velmi poučné slyšet experta z praxe. Na názorných modelových krizových příkladech domácností byla ukázána možná řešení a následné výsledky.

V pátek 24. 1. 2020 na naší škole proběhla přednáška na téma : Tvoje cesta "onlinem". Přednášku vedl nprap. Aleš Brendl, tiskový mluvčí a preventista Policie České republiky. Nejen žáci, ale i pedagogové, byli poučeni o nástrahách a o bezpečném využívání sociálních sítí. Jednalo se zejména o uvažování internetových predátorů, nalézání a vybírání...

Po vyčerpávajícím zkouškovém období přišly zasloužené prázdniny. Letos po dlouhé době na jičínsku jarní prázdniny navazují na pololetní. Z tohoto důvodu bude i kancelář školy od 1. 2. 2020 do 7. 2. 2020 uzavřena.

Všechny Vás zveme na den otevřených dveří, který se koná 16. ledna 2020 od 18.00 do 20.00 hodin. Nejprve se sejdeme v jedné učebně, kde si povíme informace o škole, studijních oborech a představí se Vám náš učitelský sbor. Po té si prohlídnete budovu školy. Už teď se na Vás těšíme!

Všechny Vás zveme na tradiční slavnostní maturitní ples školy, který se uskuteční 6. 12. 2019 v Masarykově divadle v Jičíně. Lístky si můžete koupit u našich studentů nebo přímo v divadle. Těšíme se, že uvidíme stávající i minulé studenty, jejich rodiče a další přátelé.