Futsalová liga

V úterý 7. listopadu 2023 se na palubovce Střední školy technické a řemeslné Nový Bydžov konalo první kolo středoškolské futsalové ligy - královéhradecké divize, pod záštitou FAČR. Naše škola vyslala do boje silný tým, složený z aktivních hráčů fotbalu. Los nám přidělil Střední technickou a řemeslnou školu Nový Bydžov, Masarykovu obchodní akademii Jičín a Gymnázium Nový Bydžov.

Týmy byly poměrně vyrovnané a nikdo nemohl udělat jasný závěr, jaké skóre přinesou sehrané poločasy. Reprezentanti naší školy vstoupili do prvního zápasu s MOA Jičín. První poločas naznačoval poměrně vyrovnané kvality. Závěrem prvního poločasu naši studenti prokázali své kvality a průběh zápasu získali na svou stranu. Výsledek 14: 3 přinesl první výhru.

Následoval druhý zápas, který v sobě nesl vše, co k fotbalu patří a tým Střední školy technické a řemeslné Nový Bydžov byl rovněž složen z kvalitních hráčů fotbalu. Oba poločasy měly dynamický průběh, obsahovaly emoce, úžasné hráčské dovednosti a celkově napjatý průběh. Poslední hvizd píšťaly rozhodčího potvrdil výhru pro naši školu za stavu 3:1.

Závěrečný zápas byl pro nás všechny testem, ve kterém jsme prověřovali porozumění jednotlivých hráčů v poli a nasadili postupně všechny hráče. Bydžovské Gymnázium hned v úvodu naplnilo očekávání a svými kvalitami dalo jasně najevo, kdo je číslo jedna. Konečný výsledek skončil pro nás prohrou.

Všem našim studentům náleží velké poděkování za reprezentaci školy. K postupu do druhého kola přispěla také aktivita jednotlivých studentů, kteří nad rámec svého volného času docházeli na společné tréninky.