MAKAK v Jablonci

28.02.2024

45 studentů naší školy se vydalo na výpravu do lezeckého ráje - centra Makak. Školní dobrodružství však nebylo jenom radostné šplhání. Nejprve byli všichni odvážlivci podrobeni intenzivnímu školení, které bylo vedeno profesionálními lezeckými instruktory. Ti studentům předali základní informace týkající se bezpečnosti při pohybu v centru a vysvětlili základní techniky lezení.

Jakmile se studenti seznámili s pravidly bezpečnosti, nastal čas vydat se na dobrodružnou výpravu po stěnách centra Makak. Všichni výletníci se s obdivuhodnou odvahou a úsilím pustili do zkoumání rozmanitosti lezeckého sportu. Od prvních metrů až po vrchol stěn se studenti nepřetržitě snažili překonávat překážky a zdolávat výšky. Mnozí z nich také překračovali své vlastní hranice. Některé pasáže byly opravdu dost náročné, ale za podpory ostatních spolužáků a instruktorů byli všichni schopni zvládnout náročné překážky.

Jedna z našich studentek sdílí své dojmy: "Bylo to jako cesta do neznáma. Nejprve jsme byli trochu nervózní, ale jak jsme postupovali, začali jsme se cítit jako skuteční horolezci!"

Celkově vládla výborná atmosféra plná vzájemné podpory a radosti ze společného dobrodružství. Naši studenti si zkrátka užili každou minutu strávenou v lezeckém centru Makak, a získali tak nezapomenutelné zážitky, na které budou ještě dlouho vzpomínat.

Zúčastnění učitelé s úžasem sledovali, jak se studenti snažili a jak se vzájemně podporovali. Byla to skvělá příležitost k posílení týmového ducha a osobního rozvoje

Návštěva lezeckého centra Makak se pro naše studenty stala nejenom fyzickou výzvou, ale také zážitkem plným nových zkušeností, přátelství a nezapomenutelných momentů. A kdo ví, možná se někteří z nich stali novými horolezeckými nadšenci!