Úspěchy na Ekonomické olympiádě

15.04.2021

Ekonomika a ekonomie nás všechny provází po celý život a téměř na každém kroku. I proto se začaly organizovat ekonomické olympiády pro celém světě.

Ekonomická olympiáda je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání a České národní banky 

Ekonomická olympiáda má 3 úrovně: školní a krajské kolo a slavnostní finále v České národní bance. Do školního kola se zapojili studenti 3. a 4. ročníku a 2. ročníku nástavby. Do krajského kola se probojovalo 5!!! našich studentů: Filip Mikulecký (88%), Jan Mrklas (80%), Richard Rafael (80%), Tereza Bíšková (76%) a Jan Fišera (72%). 

Krajské kolo se uskutečnilo dne 16. března a tohoto kola se zúčastnilo více než 950 studentů z celé České republiky. Do slavnostního finále postupují vždy 2 žáci z každého kraje. Je velkou smůlou, že náš nejlepší student Filip Mikulecký obsadil "pouze" skvělé 3. místo (78%). Do krajského kola postoupilo 5 našich žáků, z nichž se krajského kola nakonec účastnili 3.  Jan Fišera (52% - 19. až 20 místo) a Tereza Bíšková (48% - 26. až 30 místo).  Všem moc gratulujeme!

Nechcete si zkusit také test krajského kola?